“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Hakkımızda.

Hakkımızda

Sitemiz sizi bize daha hızlı ulaştırmak, size hizmet vermek ve iletişimi kolaylaştırmak için faaliyete geçti. Boya işini 1994 yılından beri yapıyorum.
 
Boyacılığa İstanbul`da babamın yanında başladım. Boyacılık benim için aynı zamanda baba mesleğidir.
 
Babam 32 yıldır bu işi yapıyor ve halen devam etmekte. Kendisinin bilgi ve birikiminden, tecrübesinden hep istifade ediyorum.
 
Boyacılığa ilk olarak Kemer Country inşa edilirken; sosyal tesislerinde başladım ve site içerisinde onlarca villa boyadım. İlk zamanlar babamın ya da başkasının işinde çalıştım. Sonraları nadiren de olsa kendi işlerim kendi tecrübelerim oldu.
 
Birçok mimarla tanıştım; birçok mühendisle, müteahhitle çalıştım ve hala çalışmaktayım. İşçi olarak birçok villa, apartman dairesi, ofis-dükkân, yalı-köşk, otel, çiftlik... vs boyadım.
 
Kale firması tarafından düzenlenen İstanbul genelinde boyacı seçmelerine katılarak 1. seçildim ve bu vesileyle Kale Color firmasına girdim.Burada şunu öğrendim ki; Kalekim firmasına girene kadar sıradan basit bir boyacıydım.
 
Kale firmasına girdikten sonra orada altı ay boyunca kimyacılardan, boya yapan mühendislerden eğitim aldım.
 
Boya nasıl yapılır,boyanın karışımları nelerdir,karışımların özellikleri nelerdir,karışımların boya içinde görevleri,boyadan beklentiler,boya beklentilerin ne kadarını karşılar bunların hepsinin detaylı eğitimini aldım.
 
Bu eğitimler sonrasında Kale firması tarafından; burada seçilmiş 50 kişilik ekibe yönetmenlik ve şeflik yaptım. Bu firmada bir sene çalıştıktan sonra firma ekibi dağıttı. İşleri taşeron boya şirketlerine pas etmeye başladı.
 
Tabii ki bunlardan birisi de ben oldum.Bu vesileyle bende kendi işimi yapmaya başladım. Halen kendi işimi yapmaktayım. Bana göre önemli olan işi almak değil, işi müşterinin istediği gibi eksiksiz tamamlayıp zamanında teslim etmektir.
 
İşimde sıradan değil seçkin; işinin uzmanı usta boyacılarla çalışıyorum. Bana göre işin kalitesi ustaya ve kaliteli malzemeye bağlıdır.Her ustayla çalışmıyorum ve her malzemeyi kullanmıyorum. Ben milli eğitim belgeli; ustalık, kalfalık diploması olan iki kuşaktır bu işi yapan bir boyacı ustasıyım.
 
Erhan Yılmaz.