“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Misyonumuz.

Misyonumuz

EKA YAPI DEKARASYON;Firması olarak, İstanbul`da işinde uzman kaliteli ve seçkin ustalardan oluşan boyacı ve diger usta  kadrosuna sahibiz. 
 
Uzun zaman içinde topladığımız kadroyu, bizimle çalışan ustalar arasından en iyilerini titizlikle seçerek oluşturduk.
 
Ustalarımızı seçerken nasıl olsa müşteriyle muhattap olmayacak diye düşünmedik. Bizimle çalışırken sadece ustalığına, becerisine yaptığı işlerin kalitesine bakmadık.
 
Çünkü bu işin içinde çekirdekten yetişmiş biri olarak biliyoruz ki; her ne kadar müşterilerimize karşı sorumlu, ilgili alakalı olacak olan bizler olsak da, çalışmanın yapıldığı işyerinde evde ya da iş maksadı ile herhangi bir şantiyede iş esnasında, müşterilerimiz bizim seçtiğimiz ustalarla yüz yüze bakacak ve işle alakalı mutlaka fikir alış verişinde bulunacak ve iş esnasında karşılaştığı sorunları konuşup çözüm arayacaklardır.
 
Bu sebepten ötürü ustalarımız en az iş sahibi olan bizim kadar işine sadık, müşterimize nazik, anlayışlı ve hoş görülü olmalıdır. Müşterilerimize çözüm konusunda yardımcı olmalıdır.
 
Biz bunu düşünerek biliyoruz ki iş yerinde çalışma esnasında ustalarımız bizi temsil edeceklerdir. İşte bu sebeple bizimle çalışacak ustalarımızı, mümkün olduğunca bir boyacıdan öte ne konuştuğunu bilen, maksadının gayesinin farkında olan, sizi üzecek davranışlarda bulunmayacak kişilerden seçmeye gayret gösterdik.
 
Eğer böylesine titiz ve tedbirli davranmasaydık, inanın böyle bir meslekte, utançtan ve mahcubiyetten başka hiç bir şey kazanamazdık.
 
Biz hiç bir zaman söz ile iş yapmak istemiyoruz.
 
En yakın ve en eski müşterilerimizin en ufak işlerinde dahi karşılıklı sözleşme imzalamak istiyoruz. Bu şekilde davranmamızın sebebi yapılacak işleri belirlemek, aynı zamanda da müşterilerimizin içini rahatlatmaktır.
 
Zira sözün sonu yok.
 
Biz şöyleyiz, biz böyleyiz. En iyisi biziz vs.. gibi böbürlenmenin de sınırı yok.
 
Bütün bunların ötesinde, müşterilerimizle bu tür konuşmalarıda yapmaya niyetimiz de yok. Bu laflara harcayacağımız enerjimizi, işimize harcayarak kendimizi çok daha iyi ispat edip anlatabileceğimizi biliyoruz.
 
Bu sebeple yapacağımız her işi, en ince ayrıntısına kadar sözleşmelerimize yazmak istiyoruz. Hem kendimizi hem müşterimizi güvence altına alırız, ayrıca böylece ne müşterimiz ne de biz üzülürüz.
 
İşteki disiplin bizim için her şeyden önemlidir.
 
Ayrıca müşterimiz salt ucuz fiyat olması açısından, üstün körü ucuz bir iş istese dahi bunu kabul etmeyiz. Müşterimiz acele etse dahi, bir iş için asgari harcanması gereken mesai saatini düşürmeyiz.
 
Çünkü biliyoruz ki o yaptığımız işten müşterimiz sadece bir kez zarar görür ama biz disiplinini elden kaçırmış bir ekip olarak, her işimizde zarar görürüz.
 
 
Erhan Yılmaz.