“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Amerikan Panel Kapılar Fabrikada Hangi Tür Boya İle Boyanır

Soru; Merhaba zamanında amerikan panel kapı sert darbeye maruz kalmıştı ve kırık oluşmuştu. Burasını macun ile tamir ettim fakat hangi boya ile boyayacağımı bilmiyorum. Amerikan panel kapılar fabrikada hangi tür boya ile boyanır. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap; Sizlerede merhabalar. Amerikan panel kapılar fabrikasyon üretim aşamasında selülozik boya ile boyanır. Selülozik boyalar kıvamı gereği çok ince boyalardır. Bu tarz boyalar tabanca ile atılır. Yani makine yardımı ile boyanır. Bu hava ile yapılan bu boyalar rulo fırça ile sürüldüğünde çok ciddi akıntılar oluşuyor. Zaten bu Bu tarz boyalar basınçlı havalı tabanca ile yapılır.

Bizler böyle boyaları yaparken evde kesinlikle eşya olmaması gerekiyor. Veyahut eşya varsa bütün eşyaların yer döşemeleri ve kaplamaları dahil her tarafın tam manasıyla dörtdörtlük kapatılması gerekiyor. Aksi taktirde basınçlı hava ile atılan boya toz bulutu şeklinde evin her tarafında bütün eşyaları bulaşıyor.

Bu sebeple biz eşyalı evlerde tabanca ile boya çalışması yapmıyoruz. Kapının üzerindeki boya da ilk aşamada bu tarz makinaları ile atılan selülozik boyadır.
Eka Yapı Dekorasyon
Erhan Usta Dolabımı Boyamak İstiyorum

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Alçı Nasıl Çekilir