“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Ayakkabı Boyası

Soru; Kolay gelsin. Benim bir nike airmax 90 essential bembeyaz spor ayakkabım var, yanlışlıkla çamaşır suya düşüp tabanın yan tarafı ( giyince gözüken tarafı ) sarardı baya sarardı yani. Mat akrilik sprey boya ( beyaz ) uyguladım. Basta iyiydi ama kurduktan sonra giydim bütün boya yaprak gibi döküldü. Sizce astar kullanmadığım için mi? astar her maddeye yapışır mı yâda kullanılır mı? Yada sizin tavsiye edebileceğiniz bir boya var mı?
Cevap; Merhabalar bana sormuş olduğunuz soru hakikaten çok enteresan ve şu ana kadar karşılaşmadığım sorulardan.
Ben boyacı ustası, duvar kağıdı ustası, stropiyer ustası soracağını her soruya mutlaka bir çözüm söyleyebilirken şu an çaresiz kaldım.
Size yardımcı olabilmek adına sektörün kullandığı boya cinsini bilmem gerekiyor.
Bununla alakalı hiçbir tecrübem bir bilgim olmadığından sizlere doğru ve kesin çözüm yerine tahmini bilgiler vereceğim.
Tabii burada aklınıza yatmaz ve sizin mantıklı gelmezse kesinlikle uygulamayım.
Öncelikle de şunu hatırlatmak isterim ben evlenmeden önce eşim topuklu bir ayakkabı almıştı ayakkabının rengi siyahtı beyaz renkte o kadar yüksek topuklu bir ayakkabı bulamamıştık.
Ben de bu ayakkabıyı nerede boyatırım diye araştırma içerisine girince Taksim Beyoğlu’nda bir lostra adresi verdiler bana oraya gittim ve oradaki kişiye ayakkabıyı gösterdim.
Durumu söyledim yapabileceğini söyledi ama uzun süreli dayanamayacağını da başında ifade etti.
Şimdi sizin sorunuza dair çözüm için dediğim gibi benim çokta anlamadığım bir sektör hatta hiç bilmiyorum ve ilginçtir ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum.
O yüzden benim size bir usta olarak tavsiyem mutlaka bu tarz yerlere gidip ayakkabıyı yanınızda götürüp onlardan çözüm istemelisiniz.
Eminim size mutlaka akla yatkın Ve benden daha faydalı olacak bilgileri verecektir size.
Üzüldüm bende bu markanın ürünlerini çok severim, umarım sorunu çözersiniz.