“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Boya Soyulmasına Çözüm Nedir

Merhabalar, Benim sorunum şöyle; 6 yıl önce boyacı arkadaş saten boya öncesi astar kullanmadığından duvarlar elle soyuluyor fakat hiç bir kabarma yok. 
Ben yeni boya yapmadan önce bu sorunu nasıl çözebilirim.
Merak ettiğim eski boyayı sağlamlaştırabilecek bir ürün varmıdır?
Selçuk bey bahsettiğiniz durumla alakalı aslında çok da yapılacak bir şey yok.
Geç kalınmış bir uygulama geriye dönüp bu işin sağlamlığı adına bir şey yapabilmek artık mümkün değildir.
Ama şu aşamada yapılması gereken nedir diye soruyorsunuz ya mevcut boyalı yüzeyin üzerine sağlam bir astar uygulamak yüzeydeki boyayı sağlamlaştırmak adına yapılabilecek tek çalışmadır.
Şimdi sizler bu boyanın üzerine farklı bir boya uygulaması yaptığınızda yüzeydeki boya ıslanacak çözülücek ve belkide soyulmaya sizin olmuyor dediğiniz kabarmaya başlayacaktır.
Çünkü biz bu durumlarla çok karşılaştık bir önceki boyacı ustasının yapmadığın işin bütün sıkıntılarını ev sahibi ve bir sonraki işi yapacak usta çekiyor
Bu saatten sonra aslında her şey için çok geç fakat bazı yöntemleri deneyerek işi kurtarmaya yönelik çalışmalar yapmakta akıllıca. Duvara süreciniz astarın içine ekstra zemini sağlamlaştırmak adına farklı malzemeler katarak boyayı olacağınızı yüzeyi sağlam sert bir tabaka haline getirmek en akıllıca yöntemdir.
Bu noktada boyacı ustası eğer işinde uzman işinin ehli birisi ise ne yapması gerektiğini nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilir. 
Şimdi bizler buradan size bazı tavsiyelerde bulunsak ve siz bunu ustanız da söyleseniz eminim kafa tutacak ve böyle şey olur mu saçma sapan şeyler diyecek ve bildiğini yapacaktır.
Bu işini yaptırmadan önce durumu söyleyip buna dahil nasıl çözümler bulacağını sorun ve yaptıracağınız iş hakkında garanti işteyim kolay gelsin