“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Camlı Sıvaya Duvar Kağıdı Yapılırmı

Camlı Sıvaya Duvar Kağıdı Yapılırmı? Sorunuz kısaca budur aslıda ama sizin sorunuz şöyledir. Merhaba duvarımda canlı sıva yaptırmıştım fakat misafirim elindeki bardak düşünce canlı sıvanın üzeri kahve oldu ve çıkmıyor üzerine duvar kâğıdı yapsam olur mu şimdiden çok teşekküller.
 
Sorunuza cevap olarak sıva eğer çukur çukur bir yüzeye sahipse ve duvar kağıdının arkasındaki tutkalı yüzey çabuk yok eder ve sağlam yapışma olmaz.
Bu işin en doğru olanı sıvalı yüzeye alçı uygulaması yapılıp düzeltildikten sonra gönül rahatlığıyla duvar kağıdı uygulamasını yaptıra bilirsiniz.
Duvar kağıdı yapılacak yüzey ne kadar saydan, ne kadar kusursuz ve ne kadar düzgün olursa üstüne yapılan duvar kağıdı uygulaması da bu kadar sağlam bir Ömürlü olur.
Sizin bahsettiğiniz bu yüzeye duvar kağıdı yapılması benim kanaatimce sakıncalıdır.
Fakat yüzeyi Usta gözüyle görürsen sizi daha net, daha doğru bilgilendirmiş olurum.
Dilerseniz iletişim numaramızdan yüzeyin resmini çekip whatsap programından yüzeyinde resmini bana gönderirseniz sizi daha doğru bilgilendirmiş olurum.
Anlattıklarınıza dayanarak şunu söyleyebilirim bu yüzeye duvar kağıdı yaptırmanız probleme sebep olabilir.
Alçı uygulaması yaptırmadan eğer duvar kağıdı yaptıracaksanız da muhakkak yüzeye birkaç kat boya sürdürmenizi tavsiye ederim.
Boya sürdürmeniz deki kasıt sıvanın boyayı içine çekerek tutkalı içine çekmesini engellemektir.
Sıvanın arasındaki küçük boşlukların dolmasını sağlamak duvar kağıdı uygulamasını yaparken duvar kağıdı ustası yapıştırdığı kağıdın yüzeyi daha sağlam tutulmasını amaçlayarak yapar.
Kolay gelsin.