“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Duvar Kağıdı Tutkalı Nasıl Sağlam Olur

Soru; Cephe paneline duvar kağıdı yapıştırdım ama bazı bölgelerde güneş gören yerlerde kalkmalar var. Bunun için tutkala karışım gibi bir şey var mı? Yada önerdiğiniz kaliteli marka varmıdır.
Cevap; Üstadım cephe paneli ne derken neyi kast ettiğinizi anlayamadım.
Eğer dış çöpe de bir yüzey ise çeşitli hava koşulundan dolayı kalkması normaldir.
Dış cephede kullanılan bir malzeme iç mekanda kullanıp üzerine herhangibi bir duvar kağıdı uygulaması yaptıysanız burada biraz akla yatkın gibidir.
Eğer duvar kağıdı tutkalının içerisine farklı bir karışım olarak neyi karıştırmak istediğimize dair bir cevap vermek gerekirse beyaz tutkal kullanabilirsiniz.
Bizler bazı duvar kağıdı cinsine göre kullandığımız duvar kağıdı tutkalından ziyade beyaz tutkal da karıştırıyoruz içine. 
Yıllardır bu işi yapan duvar kağıdı ustası olarak bizler kağıdın tabanına yani, duvar kağıdının arka tarafına dokunduğumuzda nasıl bir uygulama veya duvar kağıdı tutkalı kullanacağımızı anlıyoruz. 
Bu tecrübe ve deneyim ile alakalı bir şeydir.
Eğer kalkan yüzeyler tamamen kopmamış ise dilek beyaz tutkal sürerek daha kuvvetli bir yapıştırıcı elde etmiş olursunuz.
Ben bazı su almaya müsait ya da pencere kenarı merkez sivri köşe gibi yerlerde dilek beyaz tutkal sürerek buralardan duvar kağıdı yapıştırmasını yapıyorum.
Gayem burada herhangi bir problem veya sorun ile karşılaşmamaktır.
Normal koşullarda duvar kağıdı tutkalı kuruduktan sonra üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin, herhangi bir ıslaklık veya su ile temas ettiğinde tekrar çözülür ve yumuşama gerçekleşir.
Beyaz tutkal bu durumun tam aksine bir durum söz konusu dur.
Beyaz tutkal tamamen kuruduktan sonra sertleşir ve bir daha ne kadar suya maruz kalsa da yumuşama gibi bir durum söz konusu olmaz.
Sizlerde duvar kağıdı tutkalının içine isterseniz beyaz tutkal karıştırabilirsiniz.
Veya direk o kalkan bölgeleri beyaz tutkal kullanarak da yapıştırabilirsiniz.
Filli boya, dyo, polisan, marşal marka ürünlerden istediğinizi alabilirsiniz.
Kolay gelsin.