“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Duvar Kağıdının Kuruma Süresi

Duvar kağıdının kuruma süresi, yeni yapılmış bir duvar kağıdının kuruma süresi en az sağlıklı bir şekilde kurması için 12 saattir. Bizler Duvar kağıdı ustası olarak duvar kağıdı uygulaması yaptığımız mekanlarda ev sahiplerine muhakkak birkaç tavsiyede birkaç öneride bulunuruz.
Bunlardan en önemlisi bizim işimizin sonunda o odanın kendi halinde yavaş yavaş koruması, açısından hiçbir şekilde kapı pencere açarak cereyan yapılmasına fırsat vermemektir.
Bazı müşterilerimiz duvar kağıdının ıslaklığının bir an önce gidip kurmasını ve duvar kağıdı yapılan mekanın hemen yerleştirip işini ve temizliğini bitimi planlamaktadır.
Bu sebeple pencere kapı açıp odada veya evde bir cereyan yaptırıp aşırı bir hava sirkülasyonu ile duvar kâğıdını kurutmaya çalışıyorlar.
Bu noktada ilk rüzgâr alan noktalar daha çabuk kuruduğu için pencereye daha uzak olan veya köşe noktada kalan duvarlar daha geç kuruyor.
Bu da duvar kâğıtlarının birbirine bitişik yapışma noktalarından sorun çıkmasına ve kalkmaları sebep oluyor.
Böyle bir durumda bizleri ustaları duvar kağıdı ustalarını suçluyorlar.
Aslında burada bizim bir kabahatimiz yok.
Bizler ya da işini bilen ustalar, muhakkak ev sahibinin bu noktada ikaz etmelidir.
Aksi takdirde doğacak sorunlardan kesinlikle ustalar sorumlu olmamalıdır.
Bizde bu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra yaptığımız her işten sonra muhakkak müşterileri gerek duvar kağıdı temizliği açısından, gerek duvar kağıdı kullanım açısından gerek duvar kağıdının korunması açısından kendimizce tavsiyelerde ve önerilerde bulunmaktayız.
Hal böyle olunca muhakkak bir duvar kağıdının kurma süresini hesabı ile müşterilerimizin birleşme noktaları duvar kağıdında olan küçük kabarcıklar veya ıslaklığından dolayı leke gibi zannedilen yerlerin kuruyunca geçeceğini söyleriz.
Yapılması gerekenin sadece tam koruma süresinin beklenmesi olduğunu söylemekteyiz.
Böylelikle bir işi bırakıp geldikten sonra arkamızdan çıkacak sorunlarında önüne geçmiş oluyoruz.
Duvar kağıdı ustası böyle davranırsan ev sahiplerini de duvar kağıdı kullanımı veya duvar kağıdı hakkında bilgi sahibi etmiş olurlar.
Bu bilgiler çok önemli bir detay, kesinlikle duvar kağıdının kuruma süresi minimum 12 saattir.
12 saat sonrasında isterseniz duvar kağıdını silebilir isterseniz duvar kağıdının üstüne istediğiniz aksesuarları asabilik duvarda bilgiler edinebilirsiniz.
Bizler yılların verdiği tecrübe ile sizlerin sorunlarına uzman kişiler olarak cevap veririz.
Yapmanız gerek nasıl olursa olsun sorununuzu bizim ile paylaşın.
Bütün sorunlarınızı cevaplayalım.
Sayfamızın soru soru bölümüne aklınıza gelen her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.
Duvar Kağıdı Kuruma Süresi