“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Lamba Boyanırmı

Soru; Lamba boyanırmı? Erhan Usta merhaba benim çok boş zamanım var ve evimin bütün dekorasyonu kendim yapıyorum. Gerek sosyal medyadaki farklı sayfalardan gördüklerimi yapıyorum gerekse hayal gücümü kullanıp kendimce başkalarından olmayanları evimde uyguluyorum. Şimdi benim size sormak istediğim evimdeki lambalarımı boyamak istiyorum. Bu lambaları boyadığında olası bir risk bir problem oluşturur mu? Biri hangi boyayı kullanmalıyım. Şimdiden göndereceğiniz cevap için teşekkür ederim.
Cevap; merhabalar böyle uçuk hayalleri ve dekorasyon seçeneklerini duyduğunda bir usta olarak çok memnun oluyorum çokta hoşuma gidiyor.
Şimdi ben de sizin gibi evimde hiç kimsenin önceden yapmadığı İşleri yaparak farklı bir ev oluşturmaya çalışıyorum.
Sizin de bu düşüncenizde hep mantıklıdır. Şimdi elinizdeki lambaları boyamak için kullanacağınız boya kesinlikle su bazlı bir boya olmalıdır.
Başka türlü boyaların kullanırsanız birçok risk içerebilir.
Örneğin yağlı boya kullanırsanız lamba yandığında sıcaklık vereceğinden dolayı yağlı boya koku yapacaktır. 
Oluşturacağı kalın bir tabakadan dolayı lambanın patlamasına da sebep olabilir. Bundan dolayı su bazlı boya kullanmanızı tavsiye ederim. 
Zaten kullanacağınız su bazlı boya guaj boya dedikleri formatta bir boyadır. Bizleri nerden arıyorsunuz veya bizleri nerden bu soruyu gönderdiniz bilmiyorum.
Guaj boya dediğimiz boyayı her yerden kolaylıkla bulamazsınız.
Fakat su bazlı boyalar her yerden kolaylıkla bulabilirsiniz. 
Eğer ki lambanızı sprey boyayla boyamak isterseniz Buda mümkündür. 
Böyle bir çalışma yapabilirsiniz.
Bununla alakalı bir çalışma ben de kendi evimde yapmıştım. 
İki kızım var bunların odasındaki tavandaki lambayı kendimiz değiştirerek boyamaya kalktık.
Ve ortaya hepimizin aklına gelen şeyleri yaparak kendimize güzel bir iş çıkardık. Sizlerde hayal gücünüzü kullanarak böyle bir şey yapabilirsiniz. 
Bence de evinizdeki bütün eski avizeleri veya lambaları boyayabilirsiniz çokta güzel sıra dışı bir şey olacağını düşünüyorum.
Kolay gelsin.