“ Biz bu işi her gün yapıyoruz, siz bir kere yaptırıyorsunuz.

Rutubetli Yüzeylere Duvar Kağıdı Yapılırmı

Son zamanlarda bize geleneğin çok soruları arasında nemli ve rutubetli yüzeylere duvar kağıdı yapılır mı? Şimdi ben yılların verdiği tecrübe ile yıllardır bu işi yapan bir usta olarak sizlere şunu söylemek istiyorum.
Duvar kağıdı ve benzeri İç mekanlarda kullanılan dekorasyon çeşitleri kesinlikle en büyük düşmanı ve en çok zarar görebileceği unsur rutubet ve nemdir. 
Şimdi hal böyle olunca buraya yapılacak hangi uygulama olursa olsun kesinlikle zarar görecektir.
Kaldı ki duvar kağıdı uygulaması yapılırsa bu kısa zamanda tekrardan aynı sorunu tekrar edecektir.
Yani sizleri ikinci bir kere belki masraf ve malzeme usta işçiliği çıkartacaktır.
Zaten hangi iş yapılırsa yapılsın şunu unutmamak lazım yapılan bir uygulama çalışma faaliyet mantık kurallarına aykırı ise hiçbir şekilde olma ihtimali yoktur.
Hangi böyle bir yüzeye yapılırsa çürütüyor iken bizim yapacağımız duvar kağıdı alçı ustası, yapacağı sıva boya gibi dekorasyon amaçlı uygulanan malzemeler kesinlikle dayanmaz dolayısıyla böyle yüzeyleri duvar kağıdı veyahut başka bir dekorasyon işi uygulamadan önce sorunu gidermek gerekmektedir. 
Bir diğer önemli nokta ise sorunu iç taraftan değil dışarı taraftan çözmek gerekir içeri taraftan yapacağınız her türlü uygulama yukarıda bahsettiğim gibi duvar kağıdı alçı ve benzeri dekorasyon uygulamaları ile aynı akıbete uğrayacaktır.
O yüzden yapılması gereken en mantıklı ve kesin çözüm dış mekandan buraya bu sorunu oluşturan sebebi tespit edip kesin ve kalıcı bir çözüm bulmaktır.
Aksi taktirde yapacağınız her çalışma sizler için kısa zamanda çocuğum olsa da ilerleyen zaman içerisinde tekrardan problem çıkartacak sizi bu işe sevgi edecektir.