SORU - CEVAP

SORU SOR
SORUNLARINIZI BİZE YAZIN, CEVAPLAYALIM

Kara Tahta Boyası

Kara Tahta Boyası
Kara tahta boyası denilen siyah su bazlı boya ile duvarın bir kısmını boyasam astar ile veya astarsız kapanır mı?
Merhabalar bize sormuş olduğunuz sorunun cevabı olarak size şöyle yardımcı olabilirim.
Karatahta boyası hangi yüzeye sürülürse Sürünsün burada önemli olan zemindeki boyanın cinsi ve kalitesidir. Sürdüğünüz kara tahta boyası hangi firmanın boyası ve üzerinde kullanma kılavuzunda veya kullanma talimatında ne yazıyorsa harfiyen uygulamanızda fayda vardır.
Zemin yani yüzeydeki boyanız su bazlı bir boya ise yağlı boya ise plastik boya ise bunlara göre uygulama yapmadan önce astar yapmak gerek olup olmadığına aldığınız boyanın üzerindeki talimatı okuyarak karar verebilirsiniz.
Bir çok boya firması farklı kalitede bir uygulama şeklinde boyalar üretmektedir.
Bizler de bir çok kere aldığımız boyanın üzerindeki kullanma talimatını okuyarak hareket etmekteyiz.
Ama boyacı ustası olarak tecrübeme dayanarak size şunu söyleyebilirim zemindeki boyayı kapatma anlamında siyah bir renk sürdünüz için rahatlıkla kapatır.
Kapatma noktasında sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum. Boyacı ustası olarak tecrübeme göre konuşuyorum sadece sıkıntı elinizdeki boyanın yüzeydeki boyayı tutunma bir sağlam bir zemin olma noktasında problem olabilir.
Dediğim gibi bu sorunu ortadan kaldırmak için ise mutlaka aldığınız kutunun üzerindeki kullanma talimatını okumalısınız.
Bu üreten firmalar ürünlerinin kalitesine ve hangi şartlarda İyi bir performans sevgiliye buna göre uygulama bölümüne tavsiyeler yazıyorlar siz de buraları okuyarak uygularken hangi yolu izleyeceğinize karar verebilirsiniz.
Astar bulmanızda kesinlikle ekstradan fayda vardır hatta astarı sürerken içine biraz siyah boya karıştırırsanız kapatma noktasında da size fazlasıyla fayda sağlayacaktır.

EKA YAPI DEKORASYON

DUVAR KAĞIDI USTASI

  • boyacı ustası
  • duvar kağıdı ustası
  • stropiyer ustası
  • amerikan panel kapı boyası
  • montalama ustası
Adınız Soyadınız :
Mail :
Yorumunuz :

SORU SOR

Tüm merak ettiklerinizi bize sorarak en sağlıklı şekilde öğrenebilirsiniz.

Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
E-Mail Adresiniz :
Konu :