SORU - CEVAP

SORU SOR
SORUNLARINIZI BİZE YAZIN, CEVAPLAYALIM

Silikonlu Boya Tamiratı Nasıl Yapılır

Silikonlu Boya Tamiratı Nasıl Yapılır
Alçıpanın üzerinde silikonlu boya var diyorsunuz ama burada yapılan iş alçıpanın üzerine yapılmış boya uygulaması mı? yoksa alçıpan yüzeyin üzerine çekilmiş alçı uygulamasının üstüne yapılmış bir boyamadır.
Şimdi silikonlu bir boyanın üzerine alçı uygulaması yapılmamalıdır.
Çünkü silikonlu bir boya cinsinin üzerine alıcının tutunma gücü zayıf olur.
Bu iş sizlere ilerde sıkıntı çıkartabilir.
Aslında demek istediğim alçıpan yüzeyin üzerine boyalı bir yüzeyin üzerine komple kaplama alçı çekilecekse bu yapılmamalıdır.
Öncesinde mutlaka silikonlu bir boyanın üzerine astar sürüp sonrasında kaplama alçı çekilmelidir.
Sizin bahsetmek istediğimiz bir durum sadece lokal olarak küçük problemli yerleri tamirat yapmaksa evet, bunun için herhangi bir malzeme sürmenizi lüzum yoktur.
Çünkü yapacağınız işlemi küçük noktalardan küçük çarpma SONUCU oluşan yaralardan meydana geldiği için kompleksine astar sürmenize gerek yoktur.
Sorumlu bölgeleri alçı ile tamir edip kuruduktan sonra tamir ettiniz yüzeyi bakın düzgün olup olmadığını kontrol ettikten sonra, gerekiyorsa bir daha tamir etmelisiniz.
Tamirat işleri tamamen bittikten sonra sorunlu çukur yüzey duvarla aynı seviyede düz bir hale getirilince zımpara yapıp astar sürüp boyasını yapabilirsiniz.
Zımpara yaptığınız her yere silikonlu bir boya sürüyorsunuz mutlaka öncesinde astar sürülmesi gerekmektedir.
Astar sürmenizden kastım sadece tamirat yaptığınız bölgeler tamirat yaptığınız yerde zımpara yaptığınız için toz oluşacak ve tozun üstüne direk boya sürerseniz burası bir sonraki boya sürmenizde şişip soyulacaktır.
Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için benim tavsiyem boyacı ustası olarak mutlaka oralara asla sürmeniz ve astar sürmeniz sonrasınıda tercih ettiğiniz boyayı sürmenizdir. Bizler duvar kağıdı ustası olarak bir çok boya cinsinin üstüne kağıt bile yapmıyoruz ki sonradan bizlere sorun çıkarmasın. yapılması gerekeni iş verene söylüyoruz ve bizim ustalığımıza bırakırsa işin sağlam olması için gereken ne ise yapıyoruz. kolay gelsin
 

EKA YAPI DEKORASYON

DUVAR KAĞIDI USTASI

  • boyacı ustası
  • duvar kağıdı ustası
  • stropiyer ustası
  • amerikan panel kapı boyası
  • montalama ustası
Adınız Soyadınız :
Mail :
Yorumunuz :

SORU SOR

Tüm merak ettiklerinizi bize sorarak en sağlıklı şekilde öğrenebilirsiniz.

Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
E-Mail Adresiniz :
Konu :